Partner serwisu
21 czerwca 2024

O jakościowych trendach na Wodo-Trendach

Kategoria: Aktualności

Nadzór nad jakością wody, sposoby na zwalczanie Legionelli, zarzadzanie ryzykiem, zapobieganie stagnacji wody i rozwojowi bakterii… – to niektóre z tematów poruszonych w czasie kolejnej edycji konferencji Wodo-Trendy, która odbyła się w Ustroniu, w dniach 20-21 czerwca 2024 r. 

„Firmy wodociągowe codziennie czuwają nad jakością wody i pracują nad tym, aby korzystanie z niej spełniało najbardziej wygórowane wymagania. Przy pracy na tak odpowiedzialnym polu ważne jest stałe poszerzanie wiadomości, branżowe spotkania, wymiana doświadczeń. Stąd pomysł na konferencję Wodo-Trendy” – tak o wydarzeniu mówią organizatorzy – Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego.

Konferencję otworzył Andrzej Malinowski ze SWWŚ oraz Józef Natonek – prezes Wodociągów Jaworzno, którzy zwrócili uwagę na rosnącą wagę bezpieczeństwa wody, również w związku z unijnymi dyrektywami. Andrzej Malinowski poinformował równocześnie, że niedawno ustąpił z funkcji prezesa Stowarzyszenia (będzie Prezesem Honorowym), a jego miejsce zajęła Beata Halama, prezes Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej. 

Jesteście państwo pierwszym audytorium, przed którym występuję jako nowy prezes Stowarzyszenia Wodociągów Województwa Śląskiego. Serdecznie dziękuję za zaufanie i  obiecuję, że będę się starała tak samo dobrze przewodzić Stowarzyszeniu, jak Andrzej Malinowski – mówiła B. Halama.

Dwa panele i warsztaty

Konferencja Wodo-Trendy to platforma wymiany doświadczeń dotyczących najnowszych rozwiązań i najbardziej palących problemów w branży. Jak podkreślają organizatorzy, prezentacje zawarte w programie skupiają się na tym, co aktualne, interesujące i wzbudzające dyskusję. „Rozmawiamy w gronie specjalistów i partnerów branżowych o największych wyzwaniach i najbardziej satysfakcjonujących działaniach” – informują.

Agenda tegorocznego wydarzenia również zawierała szereg ciekawych referatów, zebranych w dwa panele. W panelu 1 („Operacja New Delphi”) znalazły się wystąpienia:

1.    „Działania przeciwepidemiczne podjęte w związku ze zwalczaniem Escherichia Coli, Superbakterii New Delphi w Polsce”  – lek. med. Zbigniew Cebo, wiele lat na stanowisku  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sosnowcu.
2.    „Nadzór nad jakością wody – Legionella" – Aleksandra Konderak, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.
3.    „Pobór próbek wody bezpośrednio z sieci wodociągowej – sposoby i planowane zmiany w przepisach prawa” – Jacek Czardybon, SANIT- SERWIS Sp. z.o.o. 
4.     „Spełniaj najwyższe standardy: Analizy wody akredytowanymi metodami z laboratoriami ALS” – Grażyna Saletowicz, Lab Manager ALS Poland.

Panel drugi („Jak się bronić przed Legionellą”?) zawierał z kolei referaty:

1.    „Legionella – niszczymy szybko skutecznie po prostu naturalnie”  – dr inż. Robert Muszański, WOFIL. 
2.    „Zapobieganie stagnacji wody i rozwoju bakterii na sieci wodociągowej dzięki zastosowaniu wysokiej jakości armatury” – Hubert Klikowicz, FLOWAP.
3.    „Jakość wody w kontekście zmian klimatu.” – Łukasz Weber. 
4.    „Jak efektywnie zarządzać ryzykiem przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych?” – Wojciech Gębski, UNISOFT Sp. z o.o. 
5.    „Krótka historia jakości wody” – Paweł Cieślar, Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej.

Zakończeniem części merytorycznej był warsztat: 
- „Zrozumienie osobowości jako podstawa skutecznej motywacji” – Ewa Stępniewicz, TERAPIOSFERA
- „Od mikrodziałania do makrorezultatów. Pomoc psychologiczna dla pracowników jako narzędzie wsparcia rozwoju organizacji" – Hubert Stępniewicz, TERAPIOSFERA.

***

Konferencja Wodo-Trendy odbyła się w Ustroniu, w hotelu Belweder, w dniach 20-21 czerwca 2024 r. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego, patronat medialny pełnił portal kierunekwodkan.pl

źródło: BMP
fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ