Partner serwisu
26 września 2024

KLUCZ SUKCESU dla Wacława Kozioła

Kategoria: XXIII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych. Infrastruktura Krytyczna

Klucz Sukcesu to szczególne wyróżnienie przyznawane przez Wydawnictwo BMP we współpracy z Kapitułą osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju polskiego przemysłu. Podczas tegorocznej konferencji "Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych. Infrastruktura Krytyczna", statuetka trafiła do Wacława Kozioła. Laudację przygotowała Agnieszka Gajek, laureatka tej nagrody.

KLUCZ SUKCESU dla Wacława Kozioła

Statuetka "Klucz Sukcesu" w tym roku podczas XXIII Konferencji "Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych. Infrastruktura Krytyczna" trafiła do Wacława Kozioła, komendanta Zakładowej Straży Pożarnej w Grupie Azoty PUŁAWY.  Nagroda przyznana została za prace na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pożarowego i technicznego, działalność edukacyjną oraz integrację służb pożarniczych. 

Laudację wygłosiła Agnieszka Gajek z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego, laureatka tej nagrody.

Wyróżnienie wręczył Adam Grzeszczuk, właściciel firmy BMP oraz Mateusz Grzeszczuk, Prezes Zarządu BMP..

 

LAUDACJA:

Szanowni Państwo,

Klucz Sukcesu jest przyznawany za wybitne osiągnięcia zawodowe, postawę i etykę pracy postaciom szeroko rozumianego świata przemysłu, administracji, czy nauki. Jest nagrodą będącą z jednej strony niesamowitym wyróżnieniem, ukoronowaniem osiągnięć i dokonań, ale także z drugiej strony ogromnym bodźcem do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej pracy. Można więc rzec, że Klucz jest inspiracją w dążeniu do doskonałości, a nie przyczynkiem do spoczęcia na laurach, co oznacza, że przyjęcie go wiąże się z dużą przyjemnością, ale i z dużą odpowiedzialnością.

Tegoroczny laureat jest przedstawicielem jednej z najbardziej, a śmiem nawet twierdzić, że najbardziej docenianej przez ludzi formacji. Mam na myśli Straż Pożarną, rozumianą ogólnie, jako służbę, bez rozróżnienia na Państwową, Ochotniczą, czy Zakładową. Liczy się fakt, że tworzą ją ludzie, którzy podporządkowali swoje życie i bezpieczeństwo innym, ślubując być ofiarnymi i mężnymi w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i mienia.

Tegoroczny laureat, skupiając się tylko na jego działalności po 1990 r., rozpoczął służbę w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej w 1991 roku na stanowisku Dowódcy Kompanii. Od 1993 roku kieruje nieprzerwanie jednostką ochrony przeciwpożarowej jako komendant. Od ponad 30 lat pełni funkcję ratownika chemicznego. W trakcie służby wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczych i gaśniczych kierując nimi osobiście lub organizując długotrwałe działania ratownicze w czasie zwalczania klęsk żywiołowych. Za działalność tą był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany. Aktywnie uczestniczy również w działaniach prewencyjnych mających na celu ograniczenie ryzyka związanego z możliwością powstania poważnej awarii.

Według jego przełożonych, nasz laureat: Przez cały okres zatrudnienia wykazywał osobiste zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych i stałe podnoszenie poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. Jest współautorem wniosków racjonalizatorskich oraz inicjatorem wdrażania nowych rozwiązań organizacyjnych i technicznych usprawniających funkcjonowanie Zakładowej Straży Pożarnej i Spółki.

W grupie kapitałowej Grupa Azoty nasz Laureat był jednym ze współinicjatorów powołania Zespołu Ochrony Przeciwpożarowej Grupy Azoty i do dnia dzisiejszego koordynuje prace tego zespołu. Kolejną inicjatywą naszego Laureata było powołanie Centrum Edukacji Ratowniczej Grupy Azoty CERGA, które to zgodnie ze swoją misją szerzy wiedzę na temat bezpieczeństwa i prowadzenia działań ratowniczych nie tylko wśród ratowników z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, ale również organizuje zajęcia i szkolenia dla strażaków PSP, ratowników z innych zakładów, dzieci i młodzieży. Powołanie Centrum Edukacji CERGA zostało uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń w grupie kapitałowej Grupa Azoty w 2015 roku.

Nasz Laureat uczestniczy również w działaniach podejmowanych na rzecz podniesienia poziomu ochrony przeciwpożarowej w kraju. Jest jedną z osób, które organizowały działający przy Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego System Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych SPOT. Koordynował przygotowania do powołania systemu opracowując między innymi zasady jego funkcjonowania. Obecnie odpowiada za funkcjonowanie systemu SPOT w Grupie Azoty Puławy. 

Szanowni Państwo, za podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pożarowego i technicznego, działalność szkoleniową i edukacyjną oraz integrację środowiska pożarowego Kapituła postanowiła przyznać Klucz Sukcesu 2024 Panu Wacławowi Koziołowi.

 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

***

Honorowym Gospodarzem XXIII Konferencji Naukowo-Technicznej "Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych. Infrastruktura Krytyczna", która odbywa się w dniach 24-26 września br. jest Grupa Azoty Polyolefins S.A. Organizatorem – firma BMP, wydawca m.in. magazynu: "Kierunek Chemia", "Kierunek Energetyka" i portalu: www.kierunekCHEMIA.pl, kierunekENERGETYTKA.pl

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ