Bo liczy się każda kropla... wody
Skuteczne zarządzanie retencją wody w firmie. Opłaty za retencję. Przegląd nowoczesnych instalacji przemysłowych do wykorzystywania wód deszczowych. O tych istotnych aspektach związanych z retencją wody w polskiej gospodarce eksperci oraz przedstawiciele wielu branż przemysłu rozmawiają podczas II Konferencji Naukowo-Technicznej Technologie Retencji Wody w Przemyśle, która odbywa się 22-23 lutego 2024 r. w Warszawie.
Retencja wody w przemyśle to temat obecnie bardzo ważny i szeroko omawiany, dyskutowany w wielu środowiskach. – W Polsce zostało przygotowanych kilka programów, które mają ułatwić inwestycje związane z retencją wody w firmach – mówił Mateusz Grzeszczuk, prezes zarządu BMP, podczas otwarcia konferencji.
W programie konferencji znalazły się m.in. takie tematy, jak:
- przepisy prawne związane z retencją wody;
- opłaty za wody opadowe i roztopowe,
- instrumenty prawne dot. zagospodarowania wód opadowych,
- źródła finansowania inwestycji,
- instalacje przemysłowe do wykorzystania wód deszczowych,
- ochrona zasobów wodnych i sposoby zagospodarowania wód opadowych.
Ekstrema i norma w kształtowaniu zasobów wodnych – na co możemy liczyć a co już mamy – na pytania zawarte w temacie prezentacji starała się podczas swojego wystąpienia odpowiedzieć Małgorzata Stolarska, hydrolog i ekspert w dziedzinie gospodarki wodnej: – Woda to bardzo ważny czynnik życia. 65% zatrudnionych na Ziemi posiada pracę zależną od wody. Ekstremalne odstępstwa od normy obiegu wody wywołują sytuacje deficytów (susze) lub nadmiaru wody (powodzie) – to jeden z najważniejszych współcześnie problemów naszej planety – podkreśliła.
***
Organizatorem II Konferencji Naukowo-Technicznej Technologie Retencje Wody w Przemyśle jest firma BMP, wydawca czasopisma „Kierunek WOD-KAN” i portalu kierunekWODKAN.pl
Komentarze