Partner serwisu
10 stycznia 2017

Umowa na dofinansowanie farmy fotowoltaicznej w Pilchowie podpisana

Kategoria: Aktualności

Podpisana została umowa na dofinansowanie farmy fotowoltaicznej, która powstanie na terenie Zakładu Produkcji Wody w Pilchowie. Zakończenie inwestycji przewidziano na drugą połowę 2017 r.

Umowa na dofinansowanie farmy fotowoltaicznej w Pilchowie podpisana

Podpisanie umowy miało miejsce w trakcie ogólnopolskiej konferencji „Finansowanie zadań proekologicznych w województwie zachodniopomorskim ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 WZ oraz środków krajowych”. Wydarzenie, które odbyło się w Zamku Książąt Pomorskich zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Farma fotowoltaiczna, która powstanie w Pilchowie będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej przekazanych przez WFOŚiGW w Szczecinie. Ze strony Funduszu umowę podpisał Jacek Chrzanowski, Prezes Zarządu. ZWiK reprezentowali Waldemar Gill, Prezes Zarządu oraz Ryszard Wójcik, Członek Zarządu.

Wykonawcę farmy ZWiK wyłoni w drodze przetargu nieograniczonego. Zadanie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Spółka zakłada, że proces projektowania i realizacji farmy powinien zakończyć się jesienią 2017 r.

Całkowity koszt inwestycji ZWiK oszacował na nieco ponad 3,1 mln zł. Wysokość przyznanego dofinansowania wyniesie 2,1 mln zł. Na terenie ujęcia wody w Pilchowie powstanie farma o mocy 0,5 MW, która zajmie powierzchnię ok. 1 ha. Wytworzona energia elektryczna przeznaczona będzie w całości na potrzeby zakładu produkcji wody.

Źródło i Fot.: zwik.szczecin.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ