Partner serwisu
24 października 2017

ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o: Podpisanie umowy na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie

Kategoria: Aktualności

17 października 2017r. w siedzibie ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. podpisano umowę na realizacje inwestycji pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie”, realizowanej ze wsparciem finansowym z NFOŚiGW w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Umowa została podpisana uroczyście przez Prezesa zarządu ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. – Grzegorz Jelonka oraz Przez Prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EKOWODROL  Sp. z o.o. – Pana Lecha Wojciechowskiego.

ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o: Podpisanie umowy na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie

Wykonawca został wyłoniony w wyniku postepowania przetargowego na realizacje inwestycji. Wybrana oferta opiewa na kwotę 1 365 000 zł netto. Kwota dofinansowania uzyskana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. wynosi 870 187,00 zł.

Przedsięwzięcie pod nazwą „ Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie” polegać będzie m.in. na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych części starych budynków magazynowych, budowie nowego budynku hali filtrów na terenie stacji uzdatniania wody, budowie nadziemnego żelbetowego zbiornika o pojemności 70m3, modernizacji części technologicznej stacji, a  także na montażu nowej instalacji elektrycznej i sterowniczej, w ramach której zostanie wykonana i zastosowana pełna automatyzacja procesów technologicznych uzdatniania wody, zamontowany zostanie  stacjonarny wewnętrznego agregat prądotwórczy oraz wykonany zostanie monitoring i wizualizacja procesów technologicznych.

Realizacja tej inwestycji podyktowana jest koniecznością poprawy jakości wody dostarczanej dla mieszkańców Mrzeżyna i Rogowa.

Cel inwestycji

Celem inwestycji jest zapewnienie odbiorcom wymaganej ilość wody oraz uzdatnienie dostarczanej wody do parametrów spełniających wymogi jakim powinna odpowiadać woda do picia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Celem szczegółowym jest wyeliminowanie przekroczeń barwy, mętności i żelaza występujących okresowo w wodzie w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi, których powodem jest niewystarczające zaawansowanie technologiczne funkcjonujących od wielu lat rozwiązań technicznych zastosowanych przy budowie tej stacji oraz rosnące z każdym rokiem standardy jakościowe wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dlatego też funkcjonujące obecne urządzenia oraz zastosowana technologia na stacji wodociągowej wymagają modernizacji oraz uzupełnienia ich o nowe obiekty funkcjonalne (stacja filtrów), a stopień zużycia tych urządzeń i obiektów kubaturowych kwalifikuje stację wodociągową do gruntownej przebudowy.

Przekazanie placu budowy dla wykonawcy i faktyczne rozpoczęcie prac przy realizacji tej inwestycji wkrótce się rozpocznie. Zakończenie prac i oddanie zmodernizowanej stacji uzdatniania wody do użytkowania planowane jest przed rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego w roku  2018r.

Po, będącej obecnie w fazie realizacji, rozbudowie i modernizacji komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie jest to kolejna duża inwestycja ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.  realizowana w gminie oraz w powiecie gryfickim z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

źródło: zwiktrzebiatow.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ