Partner serwisu
26 kwietnia 2018

MPWiK Milanówek: naprawiono węzeł sieci wodociągowej

Kategoria: Aktualności

Jak podaje Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, prace z 24 kwietnia związane z naprawą węzła na sieci wodociągowej w rejonie ulic Podleśna/Wspólna dały się we znaki mieszkańcom północnej części miasta.

MPWiK Milanówek: naprawiono węzeł sieci wodociągowej

Przerwa w dostawie wody była znacznie dłuższa niż planowano, ale konieczna. Przy okazji wymiany hydrantów, wyszły na jaw poważne usterki, których usunięcie było kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa. Woda z odkrytej tam, nieszczelnej rury mogłaby wypłukać grunt pod asfaltem i doprowadzić do katastrofy drogowej.

Odcięcie wody w tak dużej części miasta było konieczne z uwagi na zły stan zasuw, które powinny zamykać dopływ wody na małych odcinkach. Remonty sieci, takie jak ta, są jednak robione m.in. po to, by móc w przyszłości zmniejszyć obszar wyłączeń oraz poprawić bezpieczeństwo sieci.

źródło: mpwik-milanowek.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ