Światowe Wiodące Targi Ochrony Środowiska – Gospodarka Wodą, Ściekami, Odpadami i Surowcami - IFAT 2022
W dniach 30 maja – 3 czerwca 2022 r. w Monachium odbędą się Światowe Wiodące Targi Ochrony Środowiska – Gospodarka Wodą, Ściekami, Odpadami i Surowcami - IFAT 2022.

Po przerwie spowodowanej pandemią ta wyjątkowa impreza wraca do monachijskich hal targowych i zapowiada się znakomicie. To przekonanie wynika z faktu, że wystawcy nie zawiedli i na kilka miesięcy przed targami wszystkie 18 hal targowych oraz sąsiadujące tereny zewnętrzne zostały wykupione. Tak więc przed nami impreza w pełnej skali z kompletną ofertą wystawienniczą ze wszystkich branż środowiskowych, do której organizatorzy dokładają bogaty program towarzyszący.
Dwa najważniejsze sektory targów to:
- Odpady i surowce wtórne – odwiedzający zobaczą min. technologie recyklingowe, pozyskiwanie energii, obróbkę substancji niebezpiecznych, redukcję spalin, wykorzystanie surowców w budowie np. dróg. W tym dziale znajdą się również technologie komunalne takie jak oczyszczanie miast, utrzymanie dróg i ulic.
- Woda i ścieki – pozyskiwanie i zarzadzanie zasobami wodnymi, ochrona przed powodziami, oczyszczalnie wody i ścieków, wodociągi, dystrybucja wody, instalacje wodne, badania wody i wszystkie inne zagadnienia związane z racjonalną gospodarką wodną.
Wszystko to będzie można znaleźć w jednym miejscu, zapoznać się z najnowszymi technologiami środowiskowymi, na żywo zobaczyć maszyny i urządzenia w akcji.
Ubiegła edycja w 2018 r. zgromadziła rekordową liczbę 3.305 wystawców z 58 krajów na łącznej powierzchni 260.000 m². Ekspozycję wystawców odwiedziło 142 tysiące odwiedzających z niemal całego świata. W tym roku również całą powierzchnia wystawowa zostanie wykorzystana i zwiedzający będą mogli się zapoznać z ofertą ponad 3 tysięcy firm. Wśród nich nie zabraknie polskich wystawców, których będzie około 40. Największe stoiska wystawią takie firmy jak Pronar z maszynami do recyklingu, Ekoton produkujący oczyszczalnie wody, PTM Polska z pojazdami specjalistycznymi czy producent pomp Hydro-Vaccum.
Oprócz stoisk targowych na uwagę zasługuje najwyższej jakości program towarzyszący: konferencje, fora, spotkania, prezentacje firm i technologii, a tereny zewnętrzne staną się areną pokazów na żywo: maszyn, pojazdów, obróbki odpadów, biomasy, technologii wodnych.
Największe zainteresowanie powinny wzbudzić pokazy demontażu złomowanych pojazdów, pojazdy w akcji np. przy burzeniu budowli i obróbce materiałów budowlanych, a z branży wodnej montaż instalacji wodnych i oczyszczalni wody i ścieków.
Ideą targów IFAT jest propagowanie tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, w którym żadne zasoby nie będą marnowane ale wykorzystywane ponownie. Na poszczególne cele tej idei składają się w ramach uzgodnionego przez kraje UE Zielonego Ładu min. przechodzenie do produkcji wyłącznie opakowań, które nadają się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu, zastosowanie biodegradowalnego plastiku do 2030 roku. Nowe technologie recyklingowe mają służyć tworzeniu obiegu zamkniętego surowców. Dużym wyzwaniem jest większe wykorzystanie surowców budowlanych pozyskanych z odzysku, aby nie zalegały na hałdach, tylko służyły w budowie np. dróg.
Bilety na targi można zakupić online: https://ifat.de/en/visitors/ticket-prices/
Od kwietnia złagodzone zostały przepisy związane z uczestnictwem w targach, przy wejściu do hal wystawowych nie są wymagane żadne dokumenty związane z COVID-em, ani testy, pozostaje jedynie rekomendacja noszenia masek.
Szczegółowe informacje na temat targów IFAT, programu, biletów wstępu dostępne są na stronie www.ifat.de lub w polskim przedstawicielstwie, tj.: Biurze Targów Monachijskich, ul. Biała 4, Warszawa, info@targiwmonachium.pl, tel.: 22-850-20-42.
Zapraszamy na targi IFAT w Monachium!
Komentarze