Partner serwisu
24 kwietnia 2023

Klimatyzacja i wentylacja hurtownia – znaczenie chłodnictwa w gospodarce

Kategoria: Artykuły sponsorowane

Chłodnictwo przemysłowe pełni niezwykle istotne funkcje w wielu dziedzinach gospodarki. Kluczem do powodzenia jest zapewnienie stałych parametrów temperaturowych, bezawaryjność instalacji, jak i niskie koszty eksploatacyjne. Trzeba pamiętać, iż nawet krótki przestój spowodowany usterką systemu może doprowadzić do ogromnych strat ekonomicznych i wizerunkowych firmy. Gdzie chłodzenie przemysłowe jest niezbędne? Jak działa klimatyzacja przemysłowa. Jakie urządzenia chłodnicze nie generują wysokich kosztów utrzymania?

Klimatyzacja i wentylacja hurtownia – znaczenie chłodnictwa w gospodarce

Z artykułu dowiesz się między innymi:

  • Gdzie sprawne chłodzenie przemysłowe jest niezbędne?
  • Co to jest agregat wody lodowej?
  • Jak działa woda lodowa?
  • Jak dobrać agregat wody lodowej?

SPIS TREŚCI

  • Klimatyzacja przemysłowa – znaczenie i zastosowanie
  • Klimatyzacja i wentylacja hurtownia – czym jest agregat wody lodowej?
  • Klimatyzacja przemysłowa – gdzie zamówić?
  • Klimatyzacja przemysłowa – znaczenie i zastosowanie 

Instalacje oparte na wodzie lodowej, jak choćby urządzenia oferowane przez FG System stanowią doskonałą alternatywę dla systemów klimatyzacji freonowej, którą nie zawsze i nie wszędzie da się zastosować, choćby z powodów technologicznych, czy nawet architektonicznych.

Wypada przypomnieć, iż sprawna i wydajna klimatyzacja przemysłowa jest czynnikiem niezbędnym dla zachowania poprawności cyklów wytwórczych i przetwórczych. W takim samym stopniu dotyczy to warunków przechowywania gotowych produktów.

Bez skutecznego chłodzenie nie mogłyby funkcjonować:

  • Przemysł aerospace,
  • Przemysł automotive,
  • Przemysł narzędziowy,
  • Branża tworzyw sztucznych;
  • Przemysł spożywczy;
  • Farmakologia, kosmetyka, chemia i wiele innych.

Trzeba pamiętać, iż wiele surowców i półproduktów wykazuje pożądane właściwości wyłącznie w określonych warunkach klimatycznych. Celem klimatyzacji przemysłowej jest właśnie stworzenie i utrzymanie takich parametrów.

Klimatyzacja i wentylacja hurtownia – czym jest agregat wody lodowej

Jest to urządzenie zewnętrzne, z którego woda (medium robocze) po schłodzeniu, za pośrednictwem modułu hydraulicznego trafia do instalacji wewnętrznej. Co ciekawe, medium po uzyskaniu odpowiednich parametrów termicznych może zostać wykorzystane zarówno do chłodzenia, jak i ogrzania np. pomieszczeń magazynowych.

Dodajmy, że woda lodowa zwykle jest roztworem, w którego składzie można znaleźć:

  • Glikol etylowy;
  • Glikol propylenowy;
  • Solanki.

Tego typu rozwiązania eliminują problem krzepliwości wody w temperaturze 0° C. Dodatkowo, ewentualne rozszczelnienie instalacji nie powoduje zagrożenia dla obsługujących ją pracowników i środowiska naturalnego.

Agregat wody lodowej funkcjonuje w układzie pośrednim, co oznacza, że układ chłodniczy chłodzi bądź ogrzewa medium pośrednie, które następnie jest kierowane do wymienników ciepła. Są one usytuowane w miejscach, gdzie niezbędne jest uzyskanie optymalnych warunków termicznych, niezbędnych dla poprawnego funkcjonowania cyklu produkcyjnego.

Instalacje wody lodowej służą także do zasilania chłodnic w centralach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, chłodnic strefowych, czy też chłodnic w urządzeniach przemysłowych.

Klimatyzacja przemysłowa – gdzie zamówić?

O skuteczności układów chłodniczych świadczą ich wydajność i bezawaryjność. Nie ulega wątpliwości fakt, iż taką gwarancję można zdobyć, nawiązując współpracę jedynie z najlepszymi. Poszukując rozwiązań technicznych w zakresie chłodnictwa przemysłowego, warto rozpocząć od projektu, poprzez dostarczenie i montaż sprawdzonych urządzeń.

Uznana na rynku firma z pewnością podejmie się wykonania wszelkich niezbędnych prac, poprzedzonych wizualizacją 3D, co pozwoli efektywnie rozplanować usytuowanie urządzeń, zgodnie z wymogami klienta.

Agregaty wody lodowej nie tylko zabezpieczą procesy technologiczne w Twojej firmie. Przyczynią się także do znacznego obniżenia kosztów eksploatacyjnych. A to jest pierwszy krok do poprawy wskaźnika konkurencyjności.

źródło: art. zewnętrzny
fot. art. zewnętrzny
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ