Partner serwisu
08 marca 2022

Świat w obliczu globalnego kryzysu przywództwa - o zarządzaniu zespołem branży wod-kan

Kategoria: VIII Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

Wielu pracowników uważa, że ich szefowie nie są zaangażowani. Dla wielu miejsce pracy jest źródłem frustracji i niezadowolenia, a przedsiębiorstwa i ich liderzy nie zaspokajają potrzeb związanych z odnalezieniem w pracy sensu i satysfakcji. Niestety wiele osób nie angażuje się też aktywnie w wykonywanie swoich obowiązków, a co więcej nie mówi pozytywnie o swoim pracodawcy. Dlaczego i jak to można zmienić oraz dlaczego warto rozwijać kompetencje swoich pracowników, opowiedzą: dr hab. inż. Krzysztof Witkowski - Prezes Zarządu ZWiK Zielona Góra oraz Adam Jeske -  konsultant, trener biznesu, właściciel firmy doradczo-szkoleniowej RdB.Expert.

Prelekcja odbędzie się w ramach VIII Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN, która odbędzie się 24-25 marca 2022 r. w hotelu META Resort Wine & SPA w Szczyrku.

Świat w obliczu globalnego kryzysu przywództwa -  o zarządzaniu zespołem branży wod-kan

Świat stoi w obliczu globalnego kryzysu przywództwa. 77% Liderów uważa, że dobrze wykonuje swoje zadanie i angażuje w pracę swoich ludzi, a jednak 88% pracowników jest zdania, że ich liderzy nie są angażujący w wystarczającym stopniu. Dla wielu osób miejsce pracy jest źródłem frustracji i niezadowolenia: aż 65% pracowników zamiast podwyżki wolałoby zobaczyć, jak zwalniany jest ich przełożony.

Wiele badań naukowych dowodzi, że organizacje i ich liderzy nie zaspokajają podstawowych ludzkich potrzeb związanych z odnalezieniem w pracy poczucia sensu, celu, więzi międzyludzkich i autentycznego szczęścia. Słynny raport firmy Gallup donosi, że zaledwie 15 procent  pracowników aktywnie angażuje się w wykonywanie swoich obowiązków, pracują z pasją i czerpią z tego radość, chętnie i pozytywnie mówią o swoim pracodawcy oraz są jego aktywnymi ambasadorami, wiążą z nim swoją przyszłość i podejmują wysiłek na rzecz powodzenia firmy. Pozostali, albo obojętnie podchodzą do swoich obowiązków (67 procent), albo są aktywnie niezaangażowani (18 procent) demonstrując swoje niezadowolenie w codziennych zachowaniach.

Żeby zaradzić kryzysowi przywództwa, organizacje muszą postawić w centrum swojej strategii ludzi. Muszą zadbać o rozwój menedżerów wszystkich szczebli, którzy będą zarządzali ludźmi, kierując się empatią, wrażliwością, tworząc przyjazne środowisko pracy, zapewniające zespołom tzw. bezpieczeństwo psychologiczne.

W swoim wystąpieniu prelegenci  przedstawią genezę, założenia, cel oraz program przedsięwzięcia w postaci ustawicznego szkolenia pn. Akademia Przywództwa ZWiK Przywództwo w zarządzaniu zespołem, które przeprowadzono w ZWiK w Zielonej Górze w okresie od maja do grudnia 2021 roku.

Głównym celem tego szkolenia było kształtowanie i rozwijanie umiejętności miękkich w grupie kierowniczej spółki (dyrektorzy, kierownicy działów), tak aby liderzy byli w pierwszej kolejności ludźmi – by byli uważni, bezinteresowni oraz współczujący oraz aby rozwijali cechy umożliwiające zaangażowanie, spełnienie i poczucie sensu – które według większości wyników badań są źródłem sukcesu w biznesie. Efektem szkolenia ma być zmiana stylu zarządzania zespołami w firmie z transakcyjnego na relacyjny, które z jednej strony przyczyni się do poprawy satysfakcji i zadowolenia pracowników, zdecydowane zwiększy ich motywację i zaangażowanie w pracę oraz ich poczucie przynależności do firmy, a z drugiej przygotuje kadrę kierowniczą firmy do budowania jest zdolności adaptacyjnej w zmieniającym się ogromnym tempie, coraz bardziej złożonym otoczeniu biznesowym, dodatkowo dotkniętym kryzysem związanym z pandemią Covid-19.

Zarząd ZWiK zamierza w 2022 roku kontynuować Akademię Przywództwa ZWiK, obejmując szkoleniem kolejne grupy menedżerów: zastępców kierowników oraz mistrzów.

 

O VIII Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

VIII Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN to jedno z najbardziej znanych i cenionych spotkań kadry zarządzającej wod-kan oraz dostawców rozwiązań wspomagających procesy zarządcze w spółkach wodociągowych. Konferencja odbędzie się 24-25 marca 2022 r. w hotelu META Resort Wine & SPA w Szczyrku.

W programie m.in.:

  • 3 wywiady publiczne, m.in. z Beatą Wiśniewską, Prezes Zarządu Wodociagów Białostockich Sp. z o.o.,
  • 4 panele dyskusyjne,
  • Akademia BMP, czyli tajemniczy gość spoza branży,
  • Relaks i integracja, czyli tradycyjny kulig z zabawą w chacie góralskiej.

Partnerem Strategicznym została firma UNISOFT Sp. z o.o.

Rolę Partnerów Branżowych objęły:

  • Wodociągi Miasta Krakowa,
  • Wodociągi Białostockie,
  • Wodociągi Katowickie S.A.,
  • PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach,
  • MPWiK w m. st. Warszawie S.A.,
  • Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.

Rolę Patrona Merytorytcznego objęły:

  • Stowarzyszenie "Lubuskie Forum Wodociągowe" ,
  • Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego.

Organizatorem VIII Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Kierunek WOD-KAN" i portalu kierunekwodkan.pl

Więcej informacji o konferencji

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ