Partner serwisu
31 marca 2022

Przemysł produkcyjny a fotowoltaika - czy jest to opłacalne?

Kategoria: Aktualności

Opłaty za zużywanie energii elektrycznej są największym wydatkiem eksploatacyjnym ponoszonym przez przedsiębiorców. Przez nieustannie rosnące ceny energii, koszty prowadzenia działalności gospodarczej stają się coraz wyższe, natomiast zyski maleją. Rozwiązaniem tych problemów staje się fotowoltaika, która jest doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu produkcyjnego.

Przemysł produkcyjny a fotowoltaika - czy jest to opłacalne?

Fotowoltaika w przemyśle produkcyjnym

Fotowoltaika dla przemysłu produkcyjnego jest świetnym sposobem na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Energia elektryczna produkowana przez system może być zużyta na bieżące potrzeby działalności. Instalacje fotowoltaiczne są doskonałą opcją zwłaszcza dla dużych hal produkcyjnych. Z uwagi na sporą powierzchnię dachu, jak i otaczający je teren sprawdzą się znakomicie do montażu tego rodzaju instalacji. Co ważne, panele mogą być też zamontowane na elewacji budynku, innych powierzchniach użytkowych czy na gruncie. 

Fotowoltaikę w przemyśle wykorzystuje się coraz częściej. Dzieje się tak z uwagi na to, że powoli rezygnuje się z konwencjonalnych źródeł energii, przez rosnące ceny prądu. Instalacje słoneczne stają się opłacalne dla zakładów produkcyjnych. Pozwalają na uniezależnienie się od dostawcy prądu, ponadto pomagają w ustabilizowaniu kosztów produkcji, które stają się łatwiejsze do przewidzenia. Panele fotowoltaiczne wykorzystuje się nie tylko w celu zaoszczędzenia środków finansowych, gdyż używa się ich również do ogrzewania wody i obsługi danych systemów produkcyjnych. Dzięki odnawialnemu źródłu energii zakład produkcyjny nie jest narażony na przerwy w dostawie prądu, a tym samym straty związane zatrzymaniem prac. Wiele ważnych informacji można znaleźć także na stronie  https://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-firm/. 

 

Fotowoltaika dla przemysłu- jakie ma zalety?

Na własną elektrownię słoneczną mogą zdecydować się duże zakłady produkcyjne, jak i mniejsze firmy. Co ważna, instalacja ta jest łatwa do wdrożenia i bardzo opłacalna. Inwestorzy mogą bowiem skorzystać z różnych źródeł jej finansowania. Ponadto, wśród innych zalet można wymienić:

  • niższe rachunki - panele słoneczne produkują energię elektryczną w czasie, kiedy w większości firm przypada szczyt zużycia prądu. Inwestycja ta jest sposobem na obniżenie rachunków za prąd nawet o kilkadziesiąt procent. Co ważne, zwraca się ona już po kilku latach, po których inwestor może oczekiwać już samych zysków,
  • nieszkodliwość dla środowiska - firmy przemysłowe korzystające z tego rozwiązania nie muszą obawiać się o środowisko naturalne. Zakłady produkcyjne zużywają dużo energii, której produkcja wiąże się z emisją zanieczyszczeń. Zastosowanie fotowoltaiki sprawia, że przemysł staje się przyjazny dla naszej planety,
  • poprawa wizerunku firmy - firma decydująca się ekologiczne panele słoneczne jest uznawana za troszczącą się o środowisko i zyskuje uznanie w oczach partnerów biznesowych czy konsumentów,
  • bezpieczeństwo energetyczne - panele słoneczne produkują najwięcej energii latem i wiosną, mogą one stanowić ochronę przed blackoutem oraz nieoczekiwanymi i nagłymi wzrostami cen energii. Własna elektrownia pomaga w zarządzaniu efektywnością energetyczną przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Fotowoltaika dla firm niesie ze sobą wiele korzyści. Panele można nie tylko bez żadnych problemów zamontować na dachu czy ścianie zakładu produkcyjnego, ale też nie trzeba do tego żadnych specjalnych zgód czy pozwoleń. Uzyskiwana w ten sposób energia jest przyjazna dla środowiska. Co ważne, taka instalacja słoneczne jest wydajna ekonomicznie, z uwagi na dodatki bilans zestawiający koszty instalacji oraz wyprodukowanej energii. 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. 123rf.com / zdj. poglądowe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ