Zmiany w zarządzie Lubuskiego Forum Wodociągowego
2 czerwca zarząd Stowarzyszenia Lubuskie Forum Wodociągowe podjął decyzje o zmianie w jego składzie. Tomasz Frąckowiak, dotychczasowy prezes zarządu złożył rezygnację z tej funkcji. Jego stanowisko objął Dariusz Gusta
W imieniu całego Stowarzyszenia LFW dziękujemy koledze Tomaszowi za dotychczasową współpracę. Doceniamy zaangażowanie i wkład w naszą organizację. Przez okres, w którym kolega Tomasz pełnił funkcje Prezesa, zyskaliśmy wiele cennych doświadczeń i osiągnięć. Cenimy Jego wysiłki w rozwijaniu naszego wodociągowego środowiska oraz wymianę konstruktywnych myśli. Jego wkład na pewno zostawił trwały ślad. Mamy nadzieję, że już jako zwyczajny członek Tomasz nadal będzie nas wspierał w działaniach na rzecz naszego stowarzyszenia i naszej branży - można przeczytać w komunikacie Stowarzyszenie LFW
Decyzją zarządu stowarzyszenia w drodze uchwały w jego skład powołano kolegę Łukasza Szczerbaka na co dzień prezesa zarządu WOKAMID Sp. z o.o. z Przytocznej.
Podjęto również decyzje dotyczące nowego podziału funkcji w zarządzie stowarzyszenia. Skład zarządu obecnie przedstawia się następująco:
- prezes zarządu – Dariusz Gusta,
- v-ce prezes zarządu – Kazimierz Góra,
- sekretarz zarządu – Sławomir Trojanowski,
- członek zarządu – Leszek Linda,
- członek zarządu – Łukasz Szczerbak.
***
Stowarzyszenie Lubuskie Forum Wodociągowe założone zostało w 2016 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń branżowych w kraju, zrzeszającym profesjonalistów i ekspertów z dziedziny zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Głównym celem Stowarzyszenia jest:
- integrowanie środowiska zawodowego pracowników zakładów wodociągów i kanalizacji,
- wypracowywanie i prezentowanie opinii środowiska branżowego wobec władz samorządowych i państwowych,
- udzielanie pomocy członkom Stowarzyszenia w rozwiązywaniu problemów zawodowych,
- wspieranie rozwoju branży wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie województwa lubuskiego,
- propagowanie zasady etyki i zawodowej rzetelności w działalności branży,
- budowanie pozytywnego wizerunek branży wodno-kanalizacyjnej,
- edukowanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego człowieka, w szczególności ochrony zasobów wody.
Stowarzyszenie liczy obecnie ponad 70 członków zwyczajnych i blisko 80 członków wspierających w postaci m. in. przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Stowarzyszenie organizuje dla członków rokrocznie branżowe konferencje, szkolenia, warsztaty oraz wyjazdy techniczne. Ale przede wszystkim to prawdziwe i nieocenione forum wymiany wiedzy i doświadczeń prawnych, technicznych i organizacyjnych pomiędzy członkami stowarzyszenia.
Komentarze