Produkcja własnej energii w Wodociągach Warszawskich
Wodociągi Warszawskie kontynuują swoje starania o samowystarczalność energetyczną. Przedsiębiorstwo nie tylko skupia się na oszczędzaniu, ale także na produkcji własnej energii, głównie ze źródeł odnawialnych. Kogeneracja biogazowa i fotowoltaika zaspokaja już ponad jedną czwartą zapotrzebowania na energię Wodociągów Warszawskich, a podobno to dopiero początek.

Niedawno siedzibie MPWiK przy ul. Zaruskiego odbyła się dyskusja Rady Ekspertów. Rada ta skupia pracowników ośrodków naukowych z całej Polski i stanowi ciało doradcze przedsiębiorstwa. W trakcie spotkania eksperci rozważali możliwości zwiększania produkcji energii w zakładach wodociągowych w Warszawie oraz inne działania związane z gospodarką obiegu zamkniętego.
Podczas dyskusji eksperci podzielili się swoimi spostrzeżeniami, które w przyszłości mogą zaowocować nowymi rozwiązaniami dążącymi do neutralności klimatycznej. W Radzie zasiada obecnie 25 specjalistów z różnych uczelni. Przewodniczącym Rady jest prof. nadzw. dr hab. inż. Marian Kwietniewski z Politechniki Warszawskiej.
Wodociągi Warszawskie kładą nacisk na zrównoważoną produkcję energii, która jest przyjazna dla środowiska i efektywna. Ich działania skoncentrowane są na dążeniu do zwiększenia samowystarczalności energetycznej.
Komentarze