Program naprawczy GPW
W pół roku po podjęciu radykalnego programu naprawczego Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów (GPW) w wyniku tych działań uzyskano wymierne efekty oraz wysokość oferowanej przez spółkę ceny wody w 2015 roku.

W wyniku szeregu podjętych przedsięwzięć przedsiębiorstwo, notując dzisiaj kilkumilionowy zysk, osiągnęło pełną stabilizację o czym mówili Łukasz Czopik, prezes GPW i Aleksandra Zamsz, wiceprezes ds. finansowych spółki.
Stało się to m.in. dzięki wycofaniu się z wszystkich inwestycji wysokiego ryzyka, odzyskując z FiZ już ponad 16,2 mln zł oraz ustanowiono zabezpieczenia rzeczowe (hipoteki) na majątkach dłużników, wprowadzono zmiany w statutach Funduszy wzmacniające pozycję przedsiębiorstwa oraz umożliwiające sprawowanie kontroli nad inwestycjami, w które zaangażowane są środki spółki.
W ciągu ostatnich miesięcy wygaszono też działalność trzech spółek zależnych GPW (GPW Inwestycje, GPW Dystrybucja i Górnośląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych).Tym samym dostosowano strukturę grupy kapitałowej do zadań spółki, koncentrując się wyłącznie na działalności wodociągowej. W grupie kapitałowej pozostała tylko spółka GPW Inżynieria oraz Eko-Energia. Rozpoczęto realizację kompleksowej, przewidzianej na 3 lata, modernizacji infrastruktury wodociągowej na niespotykaną do tej pory skalę.